Virus Killer
Головна | Реєстрація | Вхід
Субота, 18.05.2024, 18:28
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
PHP [2]
MySQL [0]
HTML [1]
CSS [0]
JavaScript [0]
JQuery [0]
Інші [1]
В цій категорій розміщюються всі решта мови програмування.
Пошук
Головна » Статті » Програмування » HTML

HTML-документ: перші кроки

HTML-документ: перші кроки

Kemping.te.ua

HTML-документ: перші кроки HTML-документ - це файл з розширенням *. html або *. htm, створений із застосуванням мови гіпертекстової розмітки. Для форматування документа (встановлення його параметрів) служать теги - команди мови HTML. Загальний вигляд запису тега виглядає так: <Тег>. . . текст </ Тег>, де <Тег> є «відкриває» тегом (позначає початок дії певної команди в документі), а </ Тег> - «закриває» тег (визначає місце закінчення дії). Пара тегів - закриває і відкриває - утворюють елемент під назвою «контейнер». Головна інформаційна роль відводиться атрибутів тегів. Атрибут є набором символів, значення яких відповідає значенню певного англійського слова. В одного тега може бути декілька атрибутів. Розглянемо конкретний приклад. Тег <font> застосовується для форматування тексту. Однак він не здатний вказати докладні параметри форматування (розмір тексту, шрифт і його накреслення, колір та інші). Зате це під силу атрибутів face (гарнітура шрифту), color (колір), dir і lang (напрямок читання тексту і інформація про мову), size (розмір тексту). HTML-код: <font face="Verbana, Arial, Helvetica, sans-serif">, причому font - тег, face - атрибут, Verdana, Arial. . . - Значення атрибута. Тепер, володіючи знаннями, достатніми на перший час, створимо наш перший html-документ. Для цього відкрийте будь-який текстовий або візуальний html-редактор (в останньому випадку доведеться перейти в режим відображення коду). Початківцям веб-майстрам досить часто радять створювати перші веб-сторінки за допомогою звичайного текстового редактора (наприклад, Блокнота в Windows). Важко сказати, чим зумовлені подібні рекомендації, але для написання коду розумніше скористатися спеціалізованими програмними продуктами (EmEditor, Dreamweaver, HomeSite). Звичайно, на початку буде важко. Однак незабаром ви звикнете до вибраної програми, розберетеся в її особливості. А такі корисні функції як підсвічування синтаксису, повідомлення про помилки, вбудований браузер для наочної демонстрації результатів, окуплять всі муки. Але ми трохи відволіклися. Отже, запустивши html-редактор, введіть наступний код:

<html> <head> <title> Моя сторінка </ title> <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1251"> </ head> <body> Мій перший документ </ body> </ html>
Розглянемо форму запису коду. Будь-який документ починається і закінчується парою <html> і </ html>. Хоча в даному випадку теги набиралися маленькими літерами, ніякої помилки не буде, якщо ввести теги великими літерами. Кожен тег розташовується в окремому рядку. Це не правило, просто так комфортніше читати текст. Пара тегів <head> і </ head> позначає початок і кінець заголовка документа. Мітка <title> містить службову інформацію про назву документа. Початок і кінець тіла документа - <body> і </ body>. Причому в тілі документа знаходиться його основний вміст. Підіб'ємо підсумки:Сьогодні ви навчилися створювати найпростіші html-документи і зробили перші кроки на шляху до вивчення професійної верстки веб-сторінок.





Джерело: http://kemping.te.ua/view_post.php?id=25
Категорія: HTML | Додав: YCsys (08.07.2012)
Переглядів: 749 | Теги: HTML | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Block title
Copyright YCsystem © 2024